Wycinane wątki z FORUM NTO

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Jurant 25-09-13 0:37

Szaleństwo komuchów znowu się zaczyna. Więc wycinają wątki. Tutaj możecie wklejać watki wycięte.

Odpowiedz Cytuj
Hirek 25-09-13 16:12

Oto mój znikający wątek: Wczoraj na forum ukazało się Czytanie z Księgi Proroka Amosa i gdzieś zniknęło. Ten kawałeczek tekstu jest jakże ważny w naszym obecnym życiu i jakże aktualny. Miejmy nadzieję, że zniknięcie tekstu nie jest formą walki z wiarą katolicką i przekonaniami, a tylko zwykłym przypadkiem, przeniesieniem wątku w inne miejsce, po prostu zwykłym niedopatrzeniem. Ja pozwolę sobie przypomnieć go dzisiaj: Bóg ukarze gnębicieli ubogich Słuchajcie tego wy, którzy gnębicie ubogiego i bezrolnego pozostawiacie bez pracy, którzy mówicie: „Kiedyż minie nów księżyca, byśmy mogli sprzedawać zboże? Kiedyż szabat, byśmy mogli otworzyć spichlerz? A będziemy zmniejszać efę, powiększać syki i wagę podstępnie fałszować. Będziemy kupować biednego za srebro, a ubogiego za parę sandałów i plewy pszenicy będziemy sprzedawać”. Przysiągł Pan na dumę Jakuba: „Nie zapomnę nigdy wszystkich ich uczynków”. (Am 8,4 – 7) W dalszej części pozwolę sobie zacytować: Bogactwo oddala od Boga, bo nie da się na dłuższą metę służyć Bogu i mamonie Bogactwo jest też przyczyną nieufności, wyrzutów sumienia i lęków przed jego stratą. Nieufność i lęk nakazują być podejrzliwymi i nikogo zbyt blisko do siebie nie dopuszczać, dla nikogo nie być kimś bliskim. Bogaty jest tak naprawdę najbardziej osamotnionym człowiekiem. (o. Augustyn Pelanowski OSPPE) Kto chce może odnieść się do obu fragmentów, które powinny w obecnych czasach stanowić dla nas katolików podstawę funkcjonowania w społeczeństwie.

Odpowiedz Cytuj
Helena 29-09-13 20:24

Dzisiaj na mszy znowu było czytanie z Księgi Proroka Amosa i fajne kazanie ks. Andrzeja. To mówi Pan wszechmogący: "Biada beztroskim na Syjonie i dufnym na górze Samarii. Leżą na łożach z kości słoniowej i wylegują się na dywanach; jedzą jagnięta z trzody i cielęta ze środka obory. Fałszywie śpiewają przy dźwiękach harfy i jak Dawid obmyślają sobie instrumenty do grania. Piją czszami wino i najlepszym olejkiem się namaszczają, a nic się nie martwią upadkiem domu Józefa. Dlatego teraz ich prowadzę na czele wygnańców, a zniknie krzykliwe grono hulaków". AM 6,1A.4-7 Może warto, żeby co niektórzy sobie utrwalili to Czytanie.

Odpowiedz Cytuj
Wierny 29-09-13 22:22

Bogacz i Łazarz przed Bogiem w dzisiejszej ewangelijnej przypowieści niech nam uzmysławiają każdego dnia, że nade wszystko trzeba nam być bogatymi przed Bogiem, aby tak nie zatracić siebie na wieczność.

Odpowiedz Cytuj
Kaznodzieja 06-10-13 13:15

Czy po wizycie Biskupa wreszcie zmieni się coś w postępowaniu GTW? Pewnie nie. Kwiaty wręczone, propaganda puszczona, pierwsze ławki zajęte i dalej byle było dobrze "nie koniecznie wszystkim". Życie, życie, życie...

Odpowiedz Cytuj


Wróć do tematów

Adres tej witryny: https://glubczyce.istrefa.com

istrefa gmina Głubczyce | istrefa powiat Głubczyce | istrefa opolskie | istrefa Polska

Głubczyce - miasto, gmina miejsko-wiejska, powiat Głubczyce, województwo opolskie - portal lokalny
Kod pocztowy: 48-100


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem